top of page

Пошук вакансій

Пошук вакансій онлайн

Сьогодні існує можливість онлайн пошуку вакансій і розміщення резюме в мережі Інтернет.

Серед доступних ресурсів найбільш надійним є офіційний сайт Державного центру зайнятості. У верхньому лівому куті сторінки сайту оберіть регіональну службу зайнятості відповідно до регіону, де Ви бажаєте працевлаштуватися. Якщо, наприклад, обрано регіональну службу зайнятості Луганської області, то надалі при заповненні форми для вибору будуть доступними населенні пункти саме Луганської області. Якщо, наприклад, Ви бажаєте працевлаштуватися у м. Полтава, оберіть Полтавську область.

Форма для пошуку вакансій дає можливість конкретизувати запит. Вона включає параметри (для деяких параметрів передбачено автоматичне формування списку-пропозиції при введенні частини шуканої назви):

- «Я шукаю» (введіть назву професії, наприклад, «вчитель», «археолог», «хореограф» тощо);

- «Регіон» (вкажіть/оберіть зі списку регіон, де Ви бажаєте працевлаштуватися, наприклад, «Луганська область»);

- «Населений пункт» (вкажіть/оберіть зі списку назву(и) населеного(х) пункту(ів), де Ви бажаєте працевлаштуватися, наприклад, «Старобільськ», «СІЛЬРАДИ СТАРОБІЛЬСЬКОГО Р-НУ», «Кремінна, Луганська обл., Кремінський р-н», «Рубіжне, Луганська обл.»);

- «Професія (посада)» (почніть введення назви, яку Ви вказали для параметра «Я шукаю», із запропонованого списку оберіть підходящу посаду, наприклад «мистецтвознавець (хореографія)»);

- «Група посад» (почніть введення назви, яку Ви вказали для параметра «Я шукаю», із запропонованого списку оберіть підходящу групу посад, наприклад «професіонали в галузі хореографії»);

- «Заробітна плата» (якщо Ви не маєте значного стажу роботи, краще не вказувати діапазон заробітної плати, щоб не звужувати пошук);

- «Характер виконуваної роботи» (з варіантів «Тимчасовий», «Сезонний», «За сумісництвом», «Робота вдома» й «Інше» оберіть «Постійний», якщо Ви шукаєте постійну роботу);

- «Наявність житла» (оберіть «Так», якщо Ви шукаєте вакансію за місцем проживання, збираєтеся купити/зняти житло тощо, або оберіть «Ні», якщо після працевлаштування Ви потребуватиме місця в гуртожитку підприємства, виділення службового житла тощо);

- «Сортувати за» (із варіантів «датою» і «зарплатою» оберіть «датою», якщо Ви ще не маєте досвіду роботи).

Після заповнення форми натисніть кнопку «Шукати» і зачекайте на результат. Якщо пошук за параметрами, наведеними у прикладах, дає результат «Вакансії: знайдено 0 вакансій» (з лівого боку від форми), натисніть на кнопку жовтого кольору «Шукаю роботу» і повторіть заповнення форми для іншого регіону та населеного пункту, або видаліть деякі параметри, що звужують діапазон пошуку. Якщо вакансії знайдено, Ви можете переглянути кожну з них (доступна інформація щодо завдань та обов'язків, опису робіт тощо, режим і характер роботи, вимоги до кандидата, відомості про Центр зайнятості реєстрації вакансії). Зверніть увагу на номер вакансії, якщо Вас зацікавила обрана вакансія, зверніться до Центру зайнятості, що її зареєстрував, вказавши цей номер. Після перегляду вакансії натисніть внизу «Повернутись» для повернення до списку вакансій.

Потужний онлайн ресурс robota.ua не поступається інформативністю офіційному сайту ДСЗ, при цьому пропонує мобільний застосунок для смартфону, який надає можливість переглядати пропозиції роботи у будь-який час, у будь-якому місці. Для використання застосунку його необхідно встановити із Play Маркет і зареєструватися, заповнивши пропоновані форми (в результаті буде сформовано Ваше резюме, яке пізніше Ви зможете легко редагувати). Після цього система буде шукати вакансії саме для Вас і повідомляти про нові вакансії на вказану Вами електронну пошту. Зручним джерелом для пошуку вакансій може також слугувати WORK.ua. Тут також можна здійснювати пошук як з реєстрацією, так і без реєстрації.

Портал пошуку роботи та підбору персоналу в Україні Trud.ua дозволяє зв’язатися безпосередньо з роботодавцем/представником роботодавця (доступні покликання на сайти підприємств/організацій, адреси електронної пошти і телефони контактних осіб).

Jooble – це міжнародний сайт з пошуку роботи. Ресурс дозволяє шукати вакансії за назвою та регіоном. Параметри пошуку можна конкретизувати, встановивши відповідні фільтри. Натиснувши на знайдену вакансію, можна ознайомитися з вимогами до претендента й умовами роботи, переглянути контакти для зв’язку з роботодавцем і заповнити онлайн анкету.

Пошуковий запит на Neuvoo.com.ua передбачає також можливість пошуку вакансії як в Україні, так і за її межами. Пошук можна здійснювати не лише за назвою посади, але також і за назвою компанії (підприємства, організації, установи). Якщо Вас зацікавить вакансія, Ви зможете надіслати заяву онлайн, заповнивши форму. Недоліком ресурсу є наявність реклами.

Якщо Ви знайшли цікаву вакансію та бажаєте зв’язатися телефоном з потенційним роботодавцем (контактною особою), перед телефонуванням:

- в оголошенні про вакансію виділіть ім'я і посаду особи, з якою Вам потрібно зв'язатися, і назву вакансії, яка Вас зацікавила;

- запишіть запитання, які Ви поставите роботодавцю (контактній особі);

- тримайте під рукою копію свого резюме;

- подумайте, що Ви можете запропонувати роботодавцю;

- підготуйтесь відповісти на запитання про себе та пояснити, чому Ви зацікавлені саме в цій вакансії;

-  приготуйте ручку та папір, щоб записати необхідну інформацію.

Під час телефонування:

-  переконайтеся, що Ви зв’язалися саме з тією особою, якій телефонуєте;

- чітко назвіть своє прізвище, ім'я та по батькові, а також вакансію, на яку Ви претендуєте;

- впевнено запитуйте про те, що Вас цікавить;

- не соромтеся перепитувати, якщо чогось не зрозумієте;

- будьте готові відповісти на будь-яке запитання роботодавця;

- домовтеся про зустріч, запишіть дату, час, місце зустрічі й ім'я особи, з якою призначено зустріч;

- якщо з’ясується, що вакансія вже зайнята, запитайте про потенційну можливість працевлаштування у майбутньому та з'ясуйте, чи можете Ви знову зателефонувати через певний час;

- незалежно від результату розмови запропонуйте надіслати своє резюме;

- подякуйте роботодавцю (контактній особі) за витрачений час.

Не всі вакансії рекламуються через засоби масової інформації. Якщо Ви бажаєте працевлаштуватися в конкретну компанію, знайдіть контактний телефон підрозділу, до функцій якого віднесена робота з підбору кадрів (відділу кадрів, відділ з підбору персоналу тощо). Здійсніть пробний дзвінок (дзвінки називаються пробними, якщо претендент припускає, що на підприємстві є вакансії, але він у цьому не впевнений). Коли здійснюється пробний дзвінок, роботодавець його не очікує і, отже, не готовий ставити запитання. Це дає змогу претенденту заволодіти ініціативою, вести і контролювати розмову. Тому перед пробним дзвінком доцільно продумати: яку роботу в компанії Ви можете виконувати; які обов'язки готові взяти на себе; які корисні для компанії вміння у Вас є. Важливо знати ім'я та по батькові людини, що відповідає за прийом працівників. Продумайте, що Ви хочете з'ясувати у свого потенційного роботодавця, але пам'ятайте, що краще домовитись про особисту зустріч. Починаючи розмову, зверніться до співрозмовника за ім'ям/ім’ям і по батькові, поясніть мету свого дзвінка та назвіть свої прізвище, ім’я та по батькові. Під час розмови запропонуйте надіслати своє резюме. Якщо вакансії відсутні, запитайте, чи можете Ви знову зателефонувати пізніше. Якщо роботодавець погодився переглянути Ваші документи, подайте їх якомога швидше.

Онлайн-ресурси для пошуку вакансій

Якщо Ви бажаєте працевлаштуватися на державну службу, Ви можете скористатися спеціальним порталом пошуку вакансій "Нова державна служба". У пошуковій формі оберіть із запропонованих списків напрям діяльності та/або державний орган влади, в якому Ви бажаєте працювати.

Вступ на державну службу здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу». Тому, перед тим, як зв'язуватися з роботодавцем, обов'язково ознайомтеся з нормативними актами з питань державної служби та порядком проведення конкурсу на вакантні посади державних службовців на офіційному сайті Національного агентства України з питань державної служби. 

Слід враховувати, що пакет документів, необхідних для участі в конкурсі на посаду держслужбовця, включає сертифікат про володіння державною мовою на рівні С1 - С2, який Ви можете одержати, склавши іспит на визначення рівня володіння державною мовою 2.0 (для виконання службових обов'язків). Щоб подати заявку на складання іспиту, Вам потрібно спершу авторизуватися в Іспитовій системі для визначення рівня володіння державною мовою на офіційному порталі Національної комісії зі стандартів державної мови:

Щоб подати заявку на складання іспиту, потрібно спершу авторизуватися в системі. Як це зробити, а також іншу корисну інформацію про запис на складання іспиту, процедуру та локації його проведення, зміст і структуру іспитових завдань тощо дізнайтеся тут:

Онлайн-ресурс для пошуку вакантних посад державної служби
Зв'яжіться з нами для консультації
bottom of page